Kullanım Kılavuzu

Platform’a kayıt olmadan, paylaşılan fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Platformda yapılmak istenen her türlü eylem için (fotoğraf yükleme, beğenme, takip etme vs.) ise kayıt olmak zorunludur.

Platform’a kayıt olmak için “Hesap Oluştur” bölümünü eksiksiz doldurmalısınız. Kullanım Koşulları içeriğine onay vermenizin ardından E-posta adresinize onay kodu gönderilir. Kodun onaylanmasıyla Sevdamız Kocaeli Fotoğraf Platformu’na hoş geldiniz.

Ana sayfada sağ üst köşede bulunan bölümden “Profilim” sayfasına ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kapak fotoğrafınızı değiştirebilir, “Profili Düzenle”ye tıklayarak profil fotoğrafınızı, şifrenizi, kullanıcı adınızı ve bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca “Profilim” sayfasında yüklediğiniz ve beğendiğiniz fotoğrafları, platform puanlarınızı, takip ettiklerinizi ve takipçilerinizi görebilirsiniz.

Profilinizi silmek veya askıya almak istediğiniz takdirde “Profilim” sayfasında “Hesabı Sil” ve “Hesabı Askıya Al” seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Yüklediğiniz her fotoğraftan fotoğrafınıza aldığınız her beğeniye, beğendiğiniz fotoğraflardan takipleşmelerinize kadar tüm etkinliklerden puan biriktirebilir, Kürsü’de siz olabilirsiniz.

“Fotoğraf Yükle” bölümünden yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı sürükleyip bırakabilir ya da cihazınızdan aratabilirsiniz. Fotoğrafınızın adını, kategorisini ve etiketlerini yazabilirsiniz. Yüklediğiniz fotoğrafların telifi size ait olmalıdır.

Paylaşılan tüm fotoğrafları beğenebilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları profilinizdeki “Beğendiklerim” sayfasında görebilirsiniz.
Fotoğraflarınız beğenildiğinde 3, platform puanı kazanırsınız.

Fotoğraflarını beğendiğiniz kullanıcıları takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraflarını ana sayfada “İlgi” bölümünde görüntüleyebilirsiniz.
Başka üyeler tarafından takip edildiğinizde 2 platform puanı kazanırsınız.

Platform’a yüklenen tüm fotoğrafları mail, Whatsapp, Facebook ve Twitter gibi mecralarda linkleriyle paylaşabilirsiniz.

Fotoğrafları isimleri ve anahtar kelimeleri kullanarak; kullanıcıları kullanıcı adlarıyla aratabilirsiniz.

Her ay, Platform’da en çok puan toplayan ilk üç kişiye sürpriz hediyeler verilecektir. Kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenmek için ana sayfada bulunan “Kürsü” bölümüne girmeniz yeterlidir.

Keşfet
Platform üzerinden paylaşılan tüm fotoğrafların karışık getirildiği “Keşfet” sayfasıyla tüm kullanıcıların fotoğraflarına erişebilirsiniz.
Sıralı
Platform üzerinden paylaşılan tüm fotoğrafların son yüklenme sırasıyla getirildiği “Sıralı” sayfasıyla tüm kullanıcıların fotoğraflarına erişebilirsiniz.
İlgi
Platform’da takip ettiğiniz tüm kullanıcıların fotoğraflarını son yüklenme sırasıyla “İlgi” sayfasında görebilirsiniz.
Kürsü
Her ay en çok puan toplayan kullanıcıların sıralamasını “Kürsü” sayfasında görebilirsiniz.

Ana sayfanın sağında bulunan “Zil” iconundan fotoğraflarınıza gelen beğenileri, yeni takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraf güncelleme bildirimlerini alabilirsiniz.

Ana sayfanın solunda bulunan “Menü”den; profilinize, Platform hakkındaki bilgilere, kullanım kılavuzuna ve ayarlara ulaşabilir; çıkış yapmak istediğinizde yine bu bölümü kullanabilirsiniz.